Проектування структурованих кабельних систем (СКС)

Для чого потрібен проект СКС

 • Проект СКС потрібен для можливості точного розрахунку загального кошторису реалізації проекту СКС
 • Проект СКС потрібен для можливості виконання будівельно-монтажних робіт з монтажу СКС
 • Проект СКС потрібен для можливості подальшої експлуатації та модернізації побудованої СКС

Основні етапи проектування СКС у ФОП Капінус:

 • Етап 1 – дизайн СКС.
  Згідно технічного завдання (ТЗ) замовника, архітектурних креслень та додаткових вимог замовника щодо дизайну, розташуванню компонентів та виробнику компонентів СКС, формуємо архітектуру СКС: структурні схеми та плани розташувань. Після узгодження даних креслень з замовником, можливе розроблення (на вимогу замовника) техніко-економічного обґрунтування вибраної архітектури рішення та вибраного виробника СКС.
 • Етап 2 – видача завдань суміжним підрозділам
  - Завдання на електроживлення та заземлення
  - Завдання на архітектрну-будівельну частину комутаційних та серверних приміщень
  - Завдання на вентиляцію та кондиціюванню комутаційних та серверних приміщень
  - Завдання на протипожежну систему серверних приміщень
 • Етап 3 – розробка проекту СКС (відповідної стадії проектування), що включає такі основні креслення:
  -Структурну схему СКС
  -Плани розташування обладнання
  -Траси прокладання лотків
  -Траси прокладання кабелів
  -Схеми розташування обладнання в комутаційних шафах
  -Кабельний журнал
  -Схема електроживлення та заземлення обладнання
  -Специфікація обладнання та матеріалів
 • Етап 4 – розробка кошторисної документації

Структурована кабельна система (СКС) використовувається не лише в локальних мережах та телефонії, а також для передачі сигналів в системах контролю, моніторингу, управління господарськими службами будівлі (охоронна та пожежна сигналізації, системи відеоспостереження тощо). Основним стандартом на кабельне обладнання приміщень в Україні є міжнародний стандарт ISO/IEC 11801.

Типова ієрархічна структура структурованої кабельної системи включає:

 • горизонтальну підсистему (у межах поверху - з'єднує кросову шафу поверху з розетками користувачів)
 • вертикальну підсистему (усередині будинку - з'єднує кросові шафи кожного поверху із центральною апаратною будинку)
 • магістральну підсистему (у межах однієї території з декількома будинками - з'єднує кілька будинків з головною апаратною всього кампуса).

До складу СКС входять: панелі перемикань, стійки, розетки, кабелі, патч-кабелі та інші елементи, що дозволяють побудувати цілісну мережу, і отримати чітку документацію, яка спрощує управління, і тим скорочує час простою мережі, а також реконфігурування (без переробки існуючої проводки) та супровід системи.

ФОП Капінус також виконує проектування зовнішніх волоконно-оптичних кабельних мереж (ВОЛЗ, PON).

Проектування зовнішніх волоконно-оптичних ліній зв'язку (ВОЛЗ) та мереж потребує додаткових узгоджень та проектування додаткових інженерних споруд (кабельна каналізація, опори ЛЕП, кабельні естакади, тощо) та обов'язкового розроблення генерального плану інженерних мереж.

ФОП Капінус має досвід розробки і узгодження проектної та виконавчої документації на зовнішні мережі у т.ч. з такими операторами зв'зку як Укртелеком, Водафон, Київстар.

Під час проектування СКС, ФОП Капінус використовує обладнання наступних виробників:

Райхле і Де-Массарі («R&M»), заснована в 1964 році двома талановитими інженерами і підприємцями Хансом Райхле і Ренато Де-Массарі в даний час є світовим лідером в області виробництва структурованих кабельних систем і компонентів для комутації та передачі інформації по мідним та оптичним кабелям. R&M має 18 дочірніх підприємств і поставляє свою продукцію в більш ніж 100 країн світу.

CommScope, провідний світовий розробник і виробник устаткування для інфраструктури передачі даних, є лідером на ринку мідно-жильних і волоконно-оптичних структурованих кабельних систем (СКС), випускаючи продукцію під торговими марками NETCONNECT і SYSTIMAX

Molex Incorporated - виробник електронних компонентів, в основному роз'ємів і сполучних кабелів.
Molex виробляє продукцію від розеток до розподілених систем, від мідних до оптичних компонентів, від роз'ємів до кабельних систем, від документації до підтримки клієнтів.

Premium Line - це комплексне рішення для мережевої кабельної інфраструктури, розроблене в Німеччині і включають в себе як стандартні (кат. 5e і 6), так і самі передові (кат. 6а і 7) мідні рішення, а також весь спектр оптичних рішень.

Ok-net - Українький виробник продукції СКС, що включає в себе як кабелі (мідні, оптичні) так і повний спектр компонентів СКС, а рішення на його основі повністю задовольняють високим вимогам клієнтів уже понад 15 років

Приклади рішень